Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

Zupełnie normalny Tczew

"ZUPEŁNIE NORMALNY TCZEW" widziany oczyma niemieckiego artysty z Werder/H, Franka W. Webera, to wystawa fotograficzna, której wernisaż odbył się 9 czerwca 2017r. W Spółdzielczym Domu Kultury (Tczew – Suchostrzygi, ul. Żwirki 49) zorganizowana przez Tczewskie Towarzystwo Kulturalne BRAMA w ramach cyklu OGRODY SZTUK.

Frank W. Weber - Aratora

W dowodzie osobistym zarejestrowany jako artysta o nazwie (pseudonimie) ARATORA. Pochodzi to od nazwy miasta młodości - Artern w Turyngii.

A więc: artysta urodzony 12 grudnia o godz. 11.55 1958 roku w Querfurt (Niemcy)

Wolnego zawodu malarstwa obrazów artystycznych i grafiki.

Żyje i pracuje w mieście Werder nad Havelą (Brandenburgia)

Kurator Miejskiej Galerii Artystycznej „Art Piętro“ w tym mieście

należy do Międzynarodowego Związku Plastyków

ARATORA posiada tytuł Docenta malarstwa i grafiki.

ARATORA jest wykwalifikowanym nauczycielem malarstwa i grafiki. Uczył malarstwa w szkołach państwowych i ukończył studia artstyczne w Berlinie.

Pracuje od 1989 r. jako artysta realizując się w tym wolnym zawodzie. W jego pracach na czołowym miejscu jest człowiek z jego stosunkiem do otaczającej go rzeczywistości. W swoich pracach malarskich i grafikach stosuje swój własny styl malarstwa i grafiki

Wszystkie prace mają różne obiecujące poziomy i mówią same za siebie.

Jego styl malarstwa odnosi się z krytycyzmem do epoki "Nowego obiektywizmu" stylu z 1920 roku. Obrazy ARATORA pozostawiają w głowie widza, jego charakterystyczny punktu widzenia różniący się od prądów sztuki obecnej. Jego obrazy cieszą się popularnością wśród kolekcjonerów w kraju i za granicą.

Specjalną pracą były miesięczne 34 grafiki i zdjęcia artystyczne, biograficzne artysty, które wydawał w okresie 2005 do sierpnia 2008.

Od sierpnia 2008 roku, oprócz wolnego zawodu jest także kuratorem miejskiej galerii "ART-PIĘTRO" w Werder/H. Jego działania przyniosły tej galerii narodową i międzynarodową renomę poprzez organizowane wystawy.

ARATORA jest inicjatorem i założycielem "Otwartego stowarzyszenia sztuki – Brandenburgii w Poczdamie", założycielem Berlińskiego stowarzyszenia sztuki "ART-tworzyw SZTUCZNYCH", a także członek i założyciel grupy artystycznej "zapytaj Julii" i inicjator grupy artystów "Werderańskie-ptaki z szubienic". (galgenvogel).

Wystawy w Bonn, Weimar, Berlin, Potsdam, Boston (D), Philadelphia (D), Polen, Litauen, Schweden, Japan, Russland i inne.

W 2002 r odsłonięto w Werder/H pomnik jego autorstwa pt. „Pamięci ofiarom wojny i przemocy“

2004 rok – tablica pamięci młodzieży straconej w okresie stalinizmu.

 

 

 

 

 Follow

 

Frank W Weber-ARATORA

 

Frank W. Weber:

 

Od 2006 r. wiele razy odwiedzałem miasto Tczew. Jako gość na plenerach malarskich, gość w stowarzyszeniach kultury w Tczewie jak i bywając prywatnie. Zawsze miałem przy sobie szkicownik i aparat fotograficzny i moim spojrzeniem fotografowałem ciekawe czasami nietypowe miejsca miasta.

Spojrzenie oczyma nie mieszkańca Tczewa na miasto, pozwala dostrzec obiekty i ludzi w sytuacjach ciekawych, niespodziewanych czy nawet niezwykłych.

W 2006 roku technika fotograficzna nie była na takim poziomie jak dzisiaj, z tego wynika różna jakość fotografi wykonywanych dzisiaj a przed jedenastu laty. Jedno jednak pozostaje to samo – robiłem zdjęcia tego co interesujące pojawiało się przed moimi oczyma.

Ja jako obserwator z zewnątrz Waszego miasta postrzegam jego wielki i ciekawy rozwój.

Zdjęcia przedstawiają ciekawe miejsca niekiedy już nieistniejące.

Życzę wielu wrażeń podczas oglądania moich zdjęć na wystawie "Zupełnie normalny Tczew".

 

 

Nasi Przyjaciele