Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

Wyprawa majowa 2016

W piękny sobotni dzień TTK "Brama" wyruszyła na Południe Polski. Tym razem na Żywiecczyznę. Autostradą przemknęliśmy do Koszarawy by na tydzień zamieszkać w miłym pensjonacie państwa W.W Cwajna. Mała beskidzka wioska ożywiła się, gdy 1 Maja wyruszyliśmy w tradycyjnym "pochodzie" happeningowym. Mżył drobny deszczyk, a my w czerwono-białych pelerynkach dotarliśmy do centrum wioski. Śpiew i dobry humor rozproszył chmury i nastała piękna słoneczna pogoda, która nas nie opuszczała. Wcześniej była msza święta w zabytkowym kościele. Po południu odbyły się "Mistrzostwa TTK Brama" w Molkky. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki. Mistrzami zostali : Artur, Władek, Wiesia , Ania. 
Drugiego maja udaliśmy się do Słowacji. Podziwialiśmy piękne widoki, zamek Orawski. Celem wyjazdu była kąpiel w wodach termalnych w Besanovie. Termalna kapiel dobrze wpłynęła na kondycję uczestników. Nie zabrakło też niespodzianek. W konkursach gier wodnych nasze Bramowiczki zajęły poczesne miejsca. W pierwszej konkurenci - Krysia eŁ i Halinka, w drugiej Danusia. W tych zawodach uczestniczyły też  Słowaczki, Rosjanki i Litwinki.
W każdy dzień odbywała się tradycyjna gimnastyka. Rześkie beskidzkie poranki sprawiały, że śniadania smakowały wyjątkowo . Właścicielka pensjonatu zadbała by posiłki były smaczne, zdrowe i atrakcyjne (gospodarstwo agroturystyczne).
Po raz pierwszy rywalizowaliśmy ze sobą (w grupach) w grę - bulle. Zwyciężył Leszek ze swoją grupą.
3 Maja udaliśmy się do Szczyrku. Tam  podjechaliśmy wyciągiem na halę Jaworzynę, aby następnie wspiąć się na Skrzyczne. Wieczorem odbył się wieczór papieski. Tradycyjnie od kilku lat jako "Ogrody Sztuk" TTK "Brama". Tym razem  była to "Droga Krzyżowa" do słów Jana Pawła II - z muzyką i stosownymi pieśniami. Program przygotowały: Ania, Basia i Halinka.
W środowy dzień dołączył do nas przewodnik . Objechaliśmy Pętlę Beskidzką zatrzymując się w Koniakowej, Wiśle, Suchej Beskidzkiej. Czasami przelotny deszcz uniemożliwiał dokładniejsze zwiedzania. Wieczorami zaś, już w ośrodku odbywały się śpiewy biesiadne , gry i zabawy... Całe dnie bogate były w przeżycia. Chętni udawali się na spacery po okolicy. Wyjście na dłuższe szlaki odbyły się w czwartek i piątek. Ciekawymi trasami było przejście na Lachów Groń, Czerniawa Sucha, Przełęcz Klekociny, Halę Kamińskiego, Mędralową.
Tydzień dobiegał końca i czas nastał by udać się w drogę powrotną. A w nas pozostało wspomnienie wspólnego, miłego integracyjnego czasu i zachwyt nad kolejnymi uroczymi zakątkami Polski.
 

 

Nasi Przyjaciele