Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

Dni Ziemi Tczewskiej 2016

Tradycyjnie już TTK "Brama" i "Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie" KołoTczew, jako jedyne organizacje pozarządowe zaznaczyły swój udział w "Dniach Ziemi Tczewskiej" w niedzielę 19 czerwca.
 
W kociewskiej chacie pielęgniarki dokonywały pomiaru ciśnienia i określały zawartość cukru, oraz zaznajamiały panie z profilaktyczną umiejętnością samobadania na modelach pod kątem wykrywania zagrożenia nowotworem piersi. Badania te wykonywane były w ramach realizacji programu  grantowego Powiatu Tczewskiego - Ochrona Zdrowia a także programu Miasta Tczewa "Cukier jest słodki a cukrzyca podła".  We wspólnych działaniach rozprowadzano także ulotki pt. "Mam haka na raka" i "Nie jedź po wczorajszym".
 
W chacie znalazł się kącik "Książka dla każdego" gdzie bezpłatnie rozdawano książki i czasopisma zebrane przez członków TTK "Brama".
 
Po raz czwarty odbyły się także zawody w rzucie teczką Prezesa. Po wyłowieniu zwycięzców Prezes TTK "Brama" Ludwik Kiedrowski i wice Prezes Alina Weremko wręczyli nagrody i dyplomy uczestnikom zawodów.
 
Nasi Przyjaciele